Przeskocz do treści

100- lecie odzyskania niepodległości

Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy 100- lecie odzyskania niepodległości. Obyły się dwie akademie. O godzinie 11:00 uczniowie starszych klas wystawili przedstawienie podczas, którego zaprezentowali najważniejsze dla każdego Polaka wydarzenia z ostatniego stulecia. Biorąc udział w akcji MEN „Rekord dla Niepodległej”, o godzinie 11:11 uczniowie uroczyście odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego „Mazurek Dąbrowskiego”. Przed tym jednak , o godzinie 10:00 świętowali najmłodsi, którzy poza odśpiewaniem hymnu, uczcili nasze wspólne święto, wypuszczając w niebo białe i czerwone baloniki recytując wiersz Władysława Bełzy „Katechizm Młodego Polaka” powszechnie znany od jego pierwszych słów „Kto Ty jesteś? Polak Mały!”. Na zakończenie najmłodsi spałaszowali okolicznościowe babeczki w narodowych, biało – czerwonych barwach, które zostały wykonane w ramach akcji 100 dobrych uczynków na 100-lecie odzyskania niepodległości.
 
Na zakończenie obu uroczystości, dziękując za udział w konkursie historyczno – plastycznym, pan Arek wręczył dyplomy laureatom. Prace można podziwiać na korytarzach naszej szkoły.