Przeskocz do treści

Światowy Dzień Postaci z Bajek

Towarzyszą nam od młodzieńczych lat. Dzięki rodzicom i dziadkom pojawiają się w naszym życiu i zostają z nami na wiele lat, a czasami na zawsze. Dlatego bohaterowie z bajek są bardzo często dla wielu z nas ważni. 5 listopada co roku obchodzimy Światowy Dzień Postaci z Bajek.

 Bajki są pełne przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie przeciwności. Dla wielu dzieci bohaterowie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi, którzy pomagają im przejść przez młodzieńcze lata. Pomagają przełamać nieśmiałość lub inne bariery jakie ma każde dziecko.

Z okazji tego święta z współpracy świetlicy i biblioteki na korytarzu naszej szkoły pojawiły się piękne portrety ulubionych postaci z bajek wykonanych przez naszych uczniów. Podczas zajęć świetlicowych dzieci mogły oglądać bajkę „Czerwonego Kapturka” Były również tematyczne zagadki, na koniec odwiedził nas „Kłapouchy” który tego dnia zamieszkał w naszej bibliotece. Poniżej zdjęcia zwycięskich prac. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.