Przeskocz do treści

Bubble Clementoni i Klocki Korbo :)

Nasza szkoła ma możliwość uczestniczenia w Rządowy programie  „Laboratoria Przyszłości”. Jest to nowy projekt skierowany do szkół podstawowych, których celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Na zajęciach  świetlicowych dzieci pod okiem pani Ani D miały okazję zapoznać się z nowym przyjacielem Bubble Clementoni to nowy inteligentny robot w naszej szkole ?, który w intuicyjny i zabawny sposób wprowadza dziecko w świat rysunków i kodowania poprzez rysowanie oraz reaguje na klaskanie i podmuch. Karty zawarte w grze pomagają dziecku w pierwszych próbach programowania, ale istnieje niezliczona ilość kombinacji do narysowania. Robot Bubble łączy przyjemne z pożytecznym zapewniając naukę programowania poprzez zabawę. Bo najlepsza jest taka nauka, która generuje satysfakcję.

Podczas zajęć wykorzystywane są tez "Klocki Korbo” to ogromne możliwości, bardzo ważna jest ich mobilność. Dzieci korzystając z nich podczas zajęć uczą się kodowania, planowania, współpracy. Wszystko to w atmosferze zabawy. Dzięki tym klockom to... co było tylko w wyobraźni nabrało realnych kształtów. Dzieci mają dar wymyślania rozwiązań na które my, dorośli byśmy nawet nie wpadli. Budowanie z klockami Korbo, to nowy wymiar konstruowania, zabawy i nauki w jednym.