Przeskocz do treści

Uroczysta gala V Zabrzańskiego Przeglądu Twórczości(…)

Uroczysta gala V Zabrzańskiego Przeglądu Twórczości pt.: "Zabrzańskie pejzaże" już za nami.....   Dnia 27 października w gościnnych murach Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów laureatom V Zabrzańskiego Przeglądu Twórczości Osób z Niepełnosprawnościami. Organizatorem Przeglądu jest rokrocznie Stowarzyszenie "Nasza szkoła - nasz dom" - działające przy szkole Podstawowej nr 40 w Zabrzu. 

V Zabrzański Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych przeznaczony jest dla osób z Niepełnosprawnościami począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym poprzez uczniów szkół specjalnych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej, mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, podopiecznych Dziennych Domów Pomocy, podopiecznych świetlic środowiskowych i świetlic działających przy Stowarzyszeniach. Zadaniem jej uczestników było wykonanie pracy przedstawiającej "zabrzańskie pejzaże" w dowolnej technice. Wybierając taki właśnie temat „Zabrzańskich pejzaży” chcieliśmy nawiązać do obchodów Jubileuszu 100 - lecia Miasta Zabrze. Projekt finansowany jest dzięki dotacji z Urzędu Miejskiego w Zabrzu
z Wydziału Kultury i Dziedzictwa    W tym roku na zaproszenie do udziału w Przeglądzie pozytywnie odpowiedziało 14 placówek:

- Przedszkole Skrzat w  Zabrzu,

- Dom Pomocy Społecznej nr 1 z Zabrza,

- Dom Pomocy Społecznej nr 2 z Zabrza,

- Dom Pomocy Społecznej nr 3 z Zabrza,

- Dom Pomocy Społecznej " Słoneczny Dom" z Zabrza,

- Dom Pomocy Społecznej „ Opoka” z Gliwic,

- Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas diecezji Gliwickiej w Zabrzu

- Warsztaty Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Sosnowca,

- Warsztaty Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ze Świętochłowic,

- Szkoła Przysposabiająca do Pracy prowadzoną przez Fundację Novum Spatium z Zabrza,

- Szkoła Podstawowa  nr 8 z Zabrza,

- Szkoła Podstawowa nr 38 z Zabrza,

- Szkoła Podstawowa nr 39 z Zabrza, - Szkoła Podstawowa nr 40 z Zabrza.

Podziękowania kierujemy w stronę opiekunów naszych laureatów, terapeutów i nauczycieli, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i wsparciem doprowadzili do wspaniałych efektów, jakimi są dzieła, których fotografie można podziwiać na mobilnej wystawie!   Szczególne podziękowania kierujemy w stronę trzech zespołów, które swoimi występami uświetniły tę imprezę: 

- Zespołowi SPACJA DANCE ze Szkół Novum Spatium,

- Zespołowi tanecznemu Warsztatów Terapii Zajęciowej TPD w Sosnowcu (którzy zaprezentowali autorską "Piosenkę o Zabrzu" napisaną specjalnie na okazję Przeglądu)

- A także Zespołowi Tolerancja z Warsztatów Terapii Zajęciowej TPD ze Świętochłowic, którzy swoim występem porwali uczestników do tańca :-).

zapraszamy do relacji Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu --> TUTAJ