Przeskocz do treści

Spotkanie on-line Greenfield Special School Walia

W przedświątecznym tygodniu spotkaliśmy się w formie zdalnej z naszymi przyjaciółmi z Greenfield Special School z Walii w ramach projektu Turing Scheme. Tematem rozmów były zwyczaje i tradycje wielkanocne. Nasi uczniowie mieli okazję do doskonalenia języka angielskiego opowiadając o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych w naszym kraju. Mogli również zapoznać się ze sposobem obchodzenia Świat Wielkanocnych w Walii. Ponadto zarówno uczniowie z Walii jak i z naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje talenty takie jak umiejętność tańca i śpiewu. Spotkanie było kolejną okazją to doskonalenia kompetencji językowych naszych uczniów oraz poznawania tradycji świątecznych w innym kraju. Kolejne spotkanie będzie już najprawdopodobniej w kontakcie bezpośrednim, gdyż będziemy gościć uczniów i nauczycieli z Walii w naszej szkole już w maju.?