Przeskocz do treści

Wizyta uczniów z Greenfield Special School z Walii

W dniach 15-16 maja nasza szkoła gościła uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły z Walii w ramach projektu brytyjskiego rządu „Taith 2023 Wales – Poland”. 

Dzięki zaangażowaniu wszystkich nauczycieli mogliśmy zaprezentować naszym gościom specyfikę pracy w naszej szkole a także przygotować zarówno dla uczniów jak i nauczycieli wiele ciekawych zajęć i aktywności. W pierwszym dniu pobytu goście z Walii zaprezentowali nam swoją szkołę za pomocą prezentacji na tablicy interaktywnej.  Następnie mogli wziąć udział w następujących zajęciach:

- lekcji edukacji zintegrowanej prowadzonej przez Panią Aleksandrę Tomecką,
- zajęciach logopedycznych, które przygotowała Pani Mariola Kuczera – Postek,
- zajęciach informatycznych przygotowanych przez Panią Sabinę Pindycką,

Zarówno uczniowie jak i nauczyciele z Walii mogli wziąć udział w:

 - zajęciach integracji sensorycznej przygotowanych przez Panią Irenę Fedorowicz – Pyrkę,
- zajęciach Judo przeprowadzonych przez Panią Martę Wykupil,
- zajęciach z muzykoterapii zaprezentowanych przez Panią Marzene Ligas i Agnieszkę Skutnik.

Uczniowie z Walii mogli uczestniczyć w zajęciach z gotowania przygotowując, piekąc i ozdabiając ciasteczka pod kierunkiem Pani Doroty Gąski – Dorosz, Pani Anity Działowskiej oraz Pani Anny Rosy a także uczestniczyli w zajęciach sportowych na boisku szkolnym pod opieką Panów Pawła Wydry oraz Błażeja Domagalskiego.

Dzięki uprzejmości Działu Promocji Urzędu Miasta Zabrze mogliśmy obdarować naszych gości upominkami.

W drugim dniu pobytu goście z Walii mogli uczestniczyć jako widzowie z organizowanym przez naszą szkołę turnieju piłki nożnej organizowanym w ramach Olimpiad Specjalnych w hali MOSiR w Zabrzu. Wizytę kończyła wycieczka do kopalni Guido.

Mamy nadzieję, że nasi goście miło spędzili czas w naszej szkole, dla naszych uczniów i nauczycieli był to bardzo cenny czas, w czasie którego mogliśmy rozwijać swoje kompetencje językowe i wymieniać się doświadczeniami z zakresu edukacji uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Organizatorkami wizyty były Panie Joanna Wawrzkowicz i Alina Stosor.