Olimpiady Specjalne Polska – zajęcia basenowe

Olimpiady Specjalne Polska to program akredytowany przez międzynarodowy ruch Special Olympics Inc., którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przez sport nasi zawodnicy rozwijają się zarówno fizycznie, jak i społecznie.

Od początku września mamy możliwość kontynuowania zajęć basenowych które, organizowane są za pośrednictwem Śląskich Olimpiad Specjalnych. W każdy poniedziałek wraz z Panią Anią wybrani uczniowie uczestniczą w zajęciach basenowych na pływalni Aquarius w Zabrzu. Zajęcia umożliwiają  podnoszenie sprawności fizycznej i nabywanie umiejętności technicznych oraz wiadomości z zakresu wybranej dyscypliny sportowej. Powszechnie wiadomo również, że ćwiczenia w wodzie i pływanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korekcji wad postawy. Jako zajęcia fakultatywne realizują i rozbudzają zainteresowania uczniów, zaszczepiając potrzebę ruchu w czasie wolnym i prowadzenia zdrowego stylu życia. Nasi uczniowie charakteryzują się różnymi warunkami fizycznymi, przejawiają różny stopień sprawności fizycznej i umiejętności pływackie, aktywnie uczestniczą w organizowanych zawodach pływackich i odnoszą sukcesy.