Doradztwo zawodowe – Urząd Pracy w Zabrzu

Dnia 9 maja uczniowie klasy VIII L wraz z wychowawcą w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu.

Biorąc udział w zajęciach warsztatowych poznali swoje preferencje dotyczące wykonywanych w przyszłości zawodów i zapoznali się z poszczególnymi ścieżkami kariery. Podzieleni na grupy musieli odnaleźć pracujące w urzędzie osoby odpowiedzialne za doradztwo zawodowe oraz za działalność gospodarczą, zrobić wywiad z tymi osobami, by poznać zakres ich działań i obowiązków.

Uczniowie zapoznali się także z zawodami przyszłości, między innymi takimi jak: menadżer wielokulturowości, specjalista sztucznej inteligencji, wirtualna żołnierka, terapeutka końca życia itp.

Czas spędzony w urzędzie był nie tylko ciekawy ale i efektywny. Na koniec ósmoklasiści zostali obdarowani drobnymi upominkami.