Dzień Chleba

Obchodzony 16 października Światowy Dzień Chleba to dobry moment na docenienie wypieku, który jest podstawowym posiłkiem człowieka od wielu lat. Kiedyś wypiekało się go w domowych warunkach, angażując w to nierzadko całą rodzinę i sąsiadów, dzisiaj najczęściej po prostu go kupujemy.

16 października świetlica szkolna za pośrednictwem Pani Basi, Pani Ani D, oraz Pani Ani K zorganizowały obchody Dnia Chleba.Dzieci dowiedziały się o pracy piekarza, poznały i zdegustowały różne rodzaje chleba, mogły spróbować własnymi siłami wykonać chleb z masy solnej, oraz wzięły udział w konkursie plastycznym.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie ze strony firmy "Kłos", która umożliwiła nam poczęstunek dla naszych uczniów oraz rodzicom za przekazanie produktów do wypieku chleba. Spędziliśmy ten dzień w miłej, rodzinnej atmosferze.