Walia – Greenfield School

W zeszłym roku gościliśmy w naszej szkole nauczycieli i uczniowie z Walii, w tym roku nasi nauczyciele otrzymali zaproszenie do odwiedzenia zaprzyjaźnionej szkoły w Walii o nazwie Greenfield School w miasteczku Merthyr Tydfil. W dniach 22-25 kwietnia dwóch nauczycieli: Joanna Wawrzkowicz i Alina Stosor miało okazję odwiedzić Walię. Wizyta była okazją do poznania wspaniałych uczniów i nauczycieli z waliskiej szkoły oraz metod i specyfiki pracy w tamtejszej placówce. Oprócz udziału w zajęciach oraz spotkania z Panią dyrektor nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w wycieczce na teren parku krajobrazowego oraz parku Cyfarthfa Park & Castle. Ponadto wielką atrakcją był przejazd koleją do Cardiff i zwiedzanie tego pięknego miasta, będącego stolicą Walii.

Nauczyciele biorący udział w wyjeździe mogli zetknąć się z odmiennym podejściem do edukacji osób z niepełnosprawnością, inną kulturą oraz inną kuchnią za sprawą angielskich śniadań😊