7 dzień półkolonii

Dzisiaj odwiedziliśmy Ogrody Kapias w Goczałkowicach - Zdrój. Zwiedzaliśmy piękne i zadbane ogrody tematyczne, bawiliśmy się na placu zabaw i szukaliśmy wyjścia z labiryntu. Dzień pełen atrakcji i obcowania z naturą 🌲🌳🪷

5 dzień półkolonii letnich.

Dzisiaj odwiedziliśmy wioskę indiańską Mc Bizon w Karchowicach. Na początku przywitały nas indianki Biała Puma i Dobra Kobieta. Oprowadzenie po wiosce przede wszystkim opierało się na poznaniu zwyczajów, ubioru i stylu życia Indian.

Wśród atrakcji, w których braliśmy udział było malowanie twarzy i nadanie indiańskiego imienia. Był też czas na gry i zabawy indiańskie w plenerze.

Pobyt zakończyliśmy turniejem sportowym a uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i indiański amulet ✨️

Trzeci dzień półkolonii za nami

Dzisiaj zwiedzaliśmy Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. Pieszo spacerowaliśmy po górzystym terenie w cudownym otoczeniu zwierząt i drzew. Poznaliśmy gatunki ptaków drapieżnych, sów i dzikich zwierząt kopytnych. Udało nam się nakarmić i pogłaskać niektóre zwierzątka. Co najważniejsze mieliśmy okazję zobaczyć pokaz lotów sów. Wrażenia na długo zostaną w naszej pamięci. Mogliśmy także przypomnieć sobie niektóre bajki spacerując po Alei Bajkowej.

2 dzień półkolonii

Dzisiaj na zaproszenie Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu półkoloniści uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Pana aspiranta Marcina Śmieja.

Następnie zwiedziliśmy Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu i spędziliśmy czas na obcowaniu z naturą.

Pierwszy dzień półkolonii letnich:

Po zapoznaniu się z regulaminem i planem półkolonii oraz z prezentacją na temat profilaktyki uzależnień wyruszyliśmy do Gliwic. W tężni solankowej odbyła się relaksacja i spacery zdrowotne 🚶‍♀️🧘‍♀️.

Natomiast w parku czekało na nas mnóstwo atrakcji na placu zabaw 🛝🪁

Bawiliśmy się fantastycznie!

Ostatni dzień roku szkolnego, to nie lada wydarzenie. Kończy się pewien etap i jednocześnie rozpoczyna kolejny... dla jednych jest to szczebel wyżej w szkole podstawowej, dla drugich powtórka przygody by lepiej zrozumieć, opanować i przyswoić.... inni fruną gdzieś dalej 🙂

Tak było i tym razem..

Pożegnaliśmy oficjalnie 12 ósmoklasistów i trzymamy bardzo mocno za nich kciuki!!

Dziękujemy zaangażowanym nauczycielom w przygotowanie oprawy muzycznej, dekoracji i przepięknej akademii oraz samym UCZNIOM za występ 🙂