INTEGRACJA FUNKCJI WYKONAWCZYCH

Jak pokazują najnowsze badania z dziedziny neuropsychologii, poziom rozwoju funkcji wykonawczych ma większe znaczenie dla osiągnięć szkolnych dziecka niż poziom jego inteligencji czy też wyjściowe umiejętności czytania i liczenia. Funkcje wykonawcze są kluczowe dla rozwoju poznawczego, społecznego i psychicznego. To dzięki nim zachowanie człowieka staje się planowe, celowe, świadome i wybiórcze, zaś jego reakcje – elastyczne i kontrolowane.
Podczas zajęć pracujemy  gównie nad:

• koncentracją uwagi,
  • hamowaniem niepożądanych reakcji,
  • giętkością poznawczą,
  • umiejętnością korzystania z informacji zwrotnych,

Program Stymulowania Rozwoju Funkcji Wykonawczych opracowywany jest indywidualnie do każdego ucznia, w oparciu o specjalistyczny kwestionariusz oraz narzędzia do diagnozy i monitorowania przebiegu terapii.

Zajęcia Integracji funkcji wykonawczych w naszej szkole prowadzi p. Ula