wiosenne sadzonki w klasie III OET! :)

WIOSENNE SADZONKI:
Zachęcanie dzieci do prac w ogrodzie, tak jak i do innych obowiązków ma wiele zalet. Poza sumiennością uczy również obcowania z przyrodą i docenienia otaczającego świata. Ma to również wymiar rodzinny, ponieważ można coś robić razem. Lista powodów dla których warto angażować dzieci do prac w ogródku jest długa. Samodzielna uprawa różnych roślin to doskonała okazja nie tylko do nauki, ale również do zabawy.

Dzieci z klasy III OET wraz  z  panią Anią tej wiosny zajęli się obserwacją, rozpoznawaniem i sadzeniem kwiatów. Obserwowali cykl życia rośliny: od wysiewu nasionek wiosną, poprzez śledzenie jej regularnego rozwoju. Poprzez wykonywanie prac w ogródku uczniowie uczyli się pracy w grupie, systematyczności i odpowiedzialności.