Przeskocz do treści

Klasy I-III przyłączyły się do międzynarodowego programu "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki".

Celem niniejszego programu jest:

?Poprzez czytanie lektur, włączanie uczniów w aktywną działalność edukacyjną.

?Poruszanie ważnych wątków natury ekologicznej, które przyczynia się do wzmocnienia więź ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwinięciem poczucie troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

?Udział w projekcie jest wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów (...)

Dodatkowo uczniowie wdrażają się do systematycznej lektury, poprawiają swoją umiejętność czytania ze zrozumieniem / słuchania czytanego tekstu, analizują treść, współpracują, wyciągają wnioski, tworzą tzw. Lekturnik - będący wytworem ich ciężkiej, polonistyczno - ekologicznej pracy 🙂

W ramach projektu „Podróże małe i duże” - sól, chleb, woda i ogień do życia niezbędne” realizowanego przy udziale środków budżetowych Miasta Zabrze, w dniu 23.10.2019 r. odbyła się wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce. Uczniowie w ramach oferty „Młody Górnik” zwiedzili szlak prowadzący wyrobiskami trasy górniczej oraz wykonywali zadania oparte na pracy górników korzystając z pomocy mapy. Na zakończenie wycieczki każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom.

Organizatorem jest Stowarzyszenie "Nasza szkoła - nasz dom".
Projekt realizowany przy udziale środków budżetowych Miasta Zabrze.

W czerwcu Nasza Szkoła zakończyła udział w projekcie „Trzymaj formę”.

Przez dwa miesiące, w kwietniu i maju zapoznawaliśmy się z tym jak się odżywiać i jakich zdrowych nawyków nabrać, by cieszyć się zdrowiem. Tworzyliśmy plakaty, sporządzaliśmy pyszne i pełne witamin kanapki. Już wiemy, że dla naszego dobrego zdrowia ważna jest zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna.

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowany jest  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców.

Partnerami programu są: Agencja Rynku Rolnego oraz Instytut Medycyny Wsi im. W. Chodźki w Lublinie.

Patronami honorowymi programu są: Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Instytut Żywności i Żywienia, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie oraz Federacja Konsumentów.

W naszej szkole będzie realizowany projekt dofinansowany przez Urząd Miejski w Zabrzu ,Wydział Promocji, Turystyki i Sportu. Od kwietnia do listopada 2019 roku odbędzie się sześć wycieczek jednodniowych do: Radzionkowa, Żor, Mysłowic, Wieliczki, Gliwic i Łazisk Górnych. Uczniowie zwiedzą Muzeum Chleba, Muzeum Ognia, Muzeum Pożarnictwa, Kopalnię Soli, Muzeum Techniki Sanitarnej oraz Muzeum Energetyki.

Gumisie Zabrze - działające przy Szkole Podstawowej nr 40 w Zabrzu,  zakończyły sezon narciarski 2018/2019.
W tegorocznej zimie uczniowie wzięli udział w 10-dniowym obozie narciarskim w Istebnej oraz 9 razy wyjeżdżali na całodniowe zajęcia treningowe narciarstwa alpejskiego.
Dodatkowo, nasi uczniowie wzięli udział w dwóch regionalnych zawodach zdobywając 1 złoty, dwa srebrne oraz 1 brązowy medal danej dyscypliny.

Zapraszamy do obejrzenia filmu: PODSUMOWANIE SEZONU 2018/2019

Całość zajęć finansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Rekreacji.

miesiąc: listopad 2018

 

Rodzaj zajęć Termin zajęć Osoby prowadzące
Zajęcia grupowe

(ogólnorozwojowe -kk)

Poniedziałek  05.11.2018

8:00 – 8:45

Poniedziałek  19.11.2018

8:00 – 8:45

Poniedziałek  26.11.2018

8:00 – 8:45

JAGODA SCHNEIDER

BOŻENA WARZECHA

 

II piętro

Zajęcia grupowe

(ogólnorozwojowe - kk)

Poniedziałek 03.11.2018

10:00 – 10:45

Poniedziałek 19.11.2018

10:00 – 10:45

Poniedziałek 26.11.2018

10:00 – 10:45

BOŻENA WARZECHA

IWONA BŁASZCZAK

II piętro

Zajęcia grupowe

(ogólnorozwojowe - tus)

Wtorek  06.11.2018

11:50 – 12:35

Wtorek  13.11.2018

11:50 – 12:35

Wtorek  20.11.2018

11:50 – 12:35

Wtorek  27.11.2018

11:50 – 12:35

ALEKSANDRA NAPIERAŁA

JAGODA SCHNEIDER

 

II piętro

Zajęcia grupowe

(sensomotoryka)

 

Wtorek 06.11.2018

11:00 – 11:45

Wtorek 13.11.2018

11:00 – 11:45

Wtorek 20.11.2018

11:00 – 11:45

Wtorek 27.11.2018

11:00 – 11:45

ALEKSANDRA NICPOŃ

ALEKSANDRA NAPIERAŁA

 

II piętro

Zajęcia grupowe

(muzyczno ruchowe)

Piątek 09.11.2018

12:40 – 13:25

Piątek 16.11.2018

12:40 – 13:25

Piątek 23.11.2018

12:40 – 13:25

Piątek 30.11.2018

12:40 – 13:25

AGNIESZKA SKUTNIK

EWA KORKUS

 

I piętro

Zajęcia grupowe

(muzyczno ruchowe)

Środa 07.11.2018

9:00 – 9:45

Środa 14.11.2018

9:00 – 9:45

Środa 21.11.2018

9:00 – 9:45

Środa 28.11.2018

9:00 – 9:45

 

AGNIESZKA SKUTNIK

 

I piętro

Zajęcia grupowe

(muzyczno ruchowe)

Wtorek 06.11.2018

9:00 – 9:45

Wtorek 13.11.2018

9:00 – 9:45

Wtorek 20.11.2018

9:00 – 9:45

Wtorek 27.11.2018

9:00 – 9:45

EWA KORKUS

 

I piętro

Zajęcia grupowe

(ogólnorozwojowe - kk)

Środa 07.11.2018

11:50 – 12:35

Środa 14.11.2018

11:50 – 12:35

Środa 21.11.2018

11:50 – 12:35

Środa 28.11.2018

11:50 – 12:35

KATARZYNA MARUSZYK

ALEKSANDRA NICPOŃ

 

II piętro

Zajęcia indywidualne

(terapia psychologiczna)

Poniedziałek  05.11.2018

12:50 – 13:35

Poniedziałek  19.11.2018

12:50 – 13:35

Poniedziałek  26.11.2018

12:50 – 13:35

KATARZYNA MARUSZYK

 

I piętro

Zajęcia indywidualne

(terapia pedagogiczna)

Środa 07.11.2018

14:50 – 15:35

Środa 14.11.2018

14:50 – 15:35

Środa 21.11.2018

14:50 – 15:35

Środa 28.11.2018

14:50 – 15:35

IWONA BŁASZCZAK

 

I piętro

Zajęcia grupowe (muzyczno -ruchowe)

TUPUTAN

Wtorek 06.11.2018

10:00 – 10:45

Wtorek 06.11.2018

11:00 – 11:45

Wtorek 13.11.2018

10:00 – 10:45

Wtorek 13.11.2018

11:00 – 11:45

Wtorek 20.11.2018

10:00 – 10:45

Wtorek 20.11.2018

11:00 – 11:45

Wtorek 27.11.2018

10:00 – 10:45

Wtorek 27.11.2018

11:00 – 11:45

JOLANTA NENKO

 

II piętro

 

Integracja Sensoryczna

 

Zajęcia w małych grupkach

( według ustaleń w czasie zajęć grupowych)

 

Poniedziałek 05.11.2018

9:00 – 9:45

Piątek 09.11.2018

11:50 -12:35

Piątek 16.11.2018

11:50 -12:35

Poniedziałek 19.11.2018

9:00 – 9:45

Piątek 23.11.2018

11:50 -12:35

Poniedziałek 26.11.2018

9:00 – 9:45

Piątek 30.11.2018

11:50 -12:35

ANNA GIERAT

 

II piętro

 

WSZELKIE INFORMACJE: MOPR w Zabrzu- Biskupicach, nauczyciele prowadzący zajęcia grupowe oraz Dyrektor szkoły -  mgr Stanisława Stus

 

 

 

 

Harmonogram zajęć wspomagających rozwój dzieci

„Szansa na lepsze jutro”

 

Miesiąc: listopad

05.11.2018 godz. 8:00 – 8:45  (zajęcia grupowe ogólnorozwojowe - kk)

05.11.2018 godz. 9:00 – 9:45 (integracja sensoryczna)

05.11.2018 godz. 10:00 – 10:45 (zajęcia grupowe ogólnorozwojowe - kk)

05.11.2018 godz. 12:50 – 13:35 (zajęcia indywidualne – terapia psychologiczna)

06.11.2015 godz. 9:00 – 9:45 (zajęcia  grupowe muzyczno – ruchowe)

06.11.2018 godz. 10:00 – 10:45  (zajęcia grupowe - TUPUTAN)

06.11.2018 godz. 11:00 – 11:45 (zajęcia grupowe - TUPUTAN)

06.11.2018 godz. 11:00 – 11:45 (zajęcia grupowe -  sensomotoryka)

06.11.2018 godz. 11:50 – 12:35 (zajęcia grupowe ogólnorozwojowe - TUS)

07.11.2018 godz. 9:00 – 9:45  (zajęcia grupowe muzyczno – ruchowe)

07.11.2018 godz. 11:50 – 12:35 (zajęcia grupowe ogólnorozwojowe - kk)

07.11.2018 godz. 14:50 – 15:35 (zajęcia indywidualne – terapia pedagogiczna)

09.11.2018 godz. 11:50 – 12:35 (integracja sensoryczna)

09.11.2018 godz. 12:40 – 13:25 (zajęcia zajęcia grupowe muzyczno – ruchowe)

13.11.2015 godz. 9:00 – 9:45 (zajęcia  grupowe muzyczno – ruchowe)

13.11.2018 godz. 10:00 – 10:45  (zajęcia grupowe - TUPUTAN)

13.11.2018 godz. 11:00 – 11:45 (zajęcia grupowe - TUPUTAN)

13.11.2018 godz. 11:00 – 11:45 (zajęcia grupowe -  sensomotoryka)

13.11.2018 godz. 11:50 – 12:35 (zajęcia grupowe ogólnorozwojowe - TUS)

14.11.2018 godz. 9:00 – 9:45  (zajęcia grupowe muzyczno – ruchowe)

14.11.2018 godz. 11:50 – 12:35 (zajęcia grupowe ogólnorozwojowe - kk)

14.11.2018 godz. 14:50 – 15:35 (zajęcia indywidualne – terapia pedagogiczna)

16.11.2018 godz. 11:50 – 12:35 (integracja sensoryczna)

16.11.2018 godz. 12:40 – 13:25 (zajęcia zajęcia grupowe muzyczno – ruchowe)

19.11.2018 godz. 8:00 – 8:45  (zajęcia grupowe ogólnorozwojowe - kk)

19.11.2018 godz. 9:00 – 9:45 (integracja sensoryczna)

19.11.2018 godz. 10:00 – 10:45 (zajęcia grupowe ogólnorozwojowe - kk)

19.11.2018 godz. 12:50 – 13:35 (zajęcia indywidualne – terapia psychologiczna)

20.11.2015 godz. 9:00 – 9:45 (zajęcia  grupowe muzyczno – ruchowe)

20.11.2018 godz. 10:00 – 10:45  (zajęcia grupowe - TUPUTAN)

20.11.2018 godz. 11:00 – 11:45 (zajęcia grupowe - TUPUTAN)

20.11.2018 godz. 11:00 – 11:45 (zajęcia grupowe -  sensomotoryka)

20.11.2018 godz. 11:50 – 12:35 (zajęcia grupowe ogólnorozwojowe - TUS)

21.11.2018 godz. 9:00 – 9:45  (zajęcia grupowe muzyczno – ruchowe)

21.11.2018 godz. 11:50 – 12:35 (zajęcia grupowe ogólnorozwojowe - kk)

21.11.2018 godz. 14:50 – 15:35 (zajęcia indywidualne – terapia pedagogiczna)

23.11.2018 godz. 11:50 – 12:35 (integracja sensoryczna)

23.11.2018 godz. 12:40 – 13:25 (zajęcia zajęcia grupowe muzyczno – ruchowe)

26.11.2018 godz. 8:00 – 8:45  (zajęcia grupowe ogólnorozwojowe - kk)

26.11.2018 godz. 9:00 – 9:45 (integracja sensoryczna)

26.11.2018 godz. 10:00 – 10:45 (zajęcia grupowe ogólnorozwojowe - kk)

26.11.2018 godz. 12:50 – 13:35 (zajęcia indywidualne – terapia psychologiczna)

27.11.2015 godz. 9:00 – 9:45 (zajęcia  grupowe muzyczno – ruchowe)

27.11.2018 godz. 10:00 – 10:45  (zajęcia grupowe - TUPUTAN)

27.11.2018 godz. 11:00 – 11:45 (zajęcia grupowe - TUPUTAN)

27.11.2018 godz. 11:00 – 11:45 (zajęcia grupowe -  sensomotoryka)

27.11.2018 godz. 11:50 – 12:35 (zajęcia grupowe ogólnorozwojowe - TUS)

28.11.2018 godz. 9:00 – 9:45  (zajęcia grupowe muzyczno – ruchowe)

28.11.2018 godz. 11:50 – 12:35 (zajęcia grupowe ogólnorozwojowe - kk)

28.11.2018 godz. 14:50 – 15:35 (zajęcia indywidualne – terapia pedagogiczna)

30.11.2018 godz. 11:50 – 12:35 (integracja sensoryczna)

30.11.2018 godz. 12:40 – 13:25 (zajęcia zajęcia grupowe muzyczno – ruchowe)

 

      W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła realizuje program finansowany ze środków Unii Europejskiej  "Owoce i warzywa w szkole".

Program ten polega  na systematycznym dostarczaniu owoców i warzyw uczniom      klas I - IV.

Celem programu "Owoce i warzywa w szkole" jest ukształtowanie wśród dzieci nawyków żywieniowych polegających na regularnym spożywaniu owoców i warzyw oraz propagowaniu zdrowego stylu życia.

Produkty które zakwalifikowano do dystrybucji w szkołach to:

  • świeże owoce: jabłka, gruszki, truskawki;
  • świeże warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, ogórek;
  • przetwory: soki owocowe, warzywne i owocowo warzywne.

Porcje owocowo-warzywne dostarczane są w formie gotowej do spożycia, w opakowaniach jednostkowych i jednorazowych które umożliwiają bezpośrednie i wygodne rozdawanie ich dzieciom w szkole.