Erasmus Finlandia

W dniach 24-31.08.2019 nauczyciele naszej szkoły odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę w Finlandii w miejscowości Nurmijarvi. Podczas pobytu mieli możliwość obserwowania pracy szkoły podstawowej i szkoły dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Poznali system pracy fińskiej szkoły, której system uznawany jest za najlepszy w Europie, a uczniowie w testach PISA otrzymują najlepsze wyniki. Ogólne zasady pracy szkoły: Podział na dwa etapy – sześcioletni tzw. niższy oraz trzyletni (odpowiednik naszego gimnazjum) Nauczyciel i asystent w każdej klasie aby każdy uczeń otrzymał tyle pomocy i uwagi ile potrzebuje Brak oceniania przez nauczyciela – samoocena Nauczyciel sam decyduje o długości lekcji ( 45 lub 90 min) Przerwy obowiązkowo na podwórku W szkole uczniowie chodzą w skarpetkach ( czystość i cisza) Cisza na lekcjach, atmosfera wspólnej pracy, zajęcia prowadzone w formie projektów i zadań wspólnych.

1 myśl na “Erasmus Finlandia

1. Pingback: Erasmus – Rumunia – Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 40

Możliwość komentowania jest wyłączona.