XV Śląski Wiosenny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

W dniu 17.04.24 odbył się XV Śląski Wiosenny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych zorganizowany przez naszą Szkołę we współpracy z Oddziałem Regionalnym Olimpiad Specjalnych Polska - Śląskie - Klub Olimpiad Specjalnych „Gumisie” oraz Zabrzańskim Kompleksem Rekreacji „ Aquarius Kopernik”.

W zawodach pływackich udział brało 87 zawodników z 15 klubów, w tym nasi zawodnicy z klubu „Gumisie’’ 😊.

Zawody miały na celu popularyzację pływania jako czynnej formy uprawiania aktywności fizycznej oraz sprawdzenie swoich umiejętności pływackich w rywalizacji sportowej. Jest to również szansa na podsumowanie efektów szkoleniowych i rehabilitacyjnych uzyskanych podczas systematycznych treningów. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów. Gratulujemy świetnych wyników i wytrwałości. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc wszystkim trenerom, nauczycielom oraz wolontariuszom.