Góra grosza 2020

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami lub tym, które są zagrożone, a w szczególności: a)pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej b)pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej c)usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej d)programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych e)programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia f)lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

Korzyści z uczestnictwa szkoły w akcji

• Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
    • Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
    • Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z pieczy zastępczej.

koordynator: Sabina Pindycka

1 myśl na “Góra grosza 2020

1. Pingback: Góra Grosza – przypominajka – Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 40

Możliwość komentowania jest wyłączona.