Informatyka – klocki Abilix Krypton

W ramach projektu „Laboratoria przyszłości” nasi uczniowie otrzymali do pracy na lekcjach informatyki klocki Abilix Krypton. Tworzone za pomocą klocków roboty Abilix rozwijają takie kompetencje jak: kreatywność, logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów, pracę w grupie, co ma ogromne znaczenie w nabywaniu kompetencji cyfrowych oraz społecznych przez uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Nasi uczniowie na zajęciach informatyki zapoznali się z zestawem klocków oraz nowoczesną i niezwykle intuicyjną aplikacją 3D, która pomaga w konstruowaniu robotów. Aplikacja uczy podstaw programowania oraz korzystania z języka programowania Scratch. Uczniowie klas V dla uczniów ze spektrum autyzmu budowali robota krok po kroku zgodnie z instrukcją w aplikacji oraz poczynili pierwsze kroki w programowaniu.